Ana sayfa Haberler

Alüminyum freze kesicilerin özellikleri nelerdir?

Sertifika
Çin Supal (changzhou) Precision tool co.,ltd Sertifikalar
Çin Supal (changzhou) Precision tool co.,ltd Sertifikalar
Müşteri yorumları
Güzel hizmet, çok kaliteli, güvenilir bir ortak

—— Jamil R.Savalia

Качество продукции очень стабильное, послепродажное обслуживание Daha Fazla

—— Николай Cергей

Supal ile birkaç yıldır, güvenilir ortaklarımdan biri olarak çalışıyoruz. Harika !

—— Fred René PLEVEN

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Alüminyum freze kesicilerin özellikleri nelerdir?
hakkında en son şirket haberleri Alüminyum freze kesicilerin özellikleri nelerdir?
Şu anda, işlenmiş alüminyum parçalar esas olarak iki kategoriye ayrılmaktadır: deforme olmuş alüminyum alaşımı ve dökme alüminyum alaşımı. Öyleyse, alüminyum alaşımı işlemek için ne tür bir freze bıçağı kullanılır, alüminyum alaşımı için özel bir freze bıçağı mı yoksa alüminyum alaşımı için özel bir freze bıçağı mıdır ve işleme verimliliği daha iyidir? Bu yazıda, freze özellikleri, işleme aletleri ve alüminyum alaşımının kesme parametreleri açısından, alüminyum alaşımının işlenmesinde kullanılan freze bıçağı hakkında konuşmak en iyisidir.


İlk olarak, alüminyum alaşımının işleme özellikleri Alüminyum alaşımının Freze aşağıdaki ana özelliklere sahiptir;


1. Alüminyum alaşımının düşük sertliği Titanyum alaşımı ve diğer sertleştirilmiş çelik ile karşılaştırıldığında, alüminyum alaşımının sertliği daha düşüktür, tabi ki ısıl işlem veya döküm alüminyum alaşımının sertliği de yüksektir. Normal alüminyum levhaların HRC sertliği genellikle 40 derece HRC'nin altındadır. Bu nedenle, bir alüminyum alaşımını işlerken, aletin yükü küçüktür. Alüminyum alaşımının daha iyi termal iletkenliği nedeniyle, freze alüminyum alaşımının kesme sıcaklığı nispeten düşüktür ve bu da freze hızını artırabilir.


2. Alüminyum alaşımı plastikliği düşüktür ve düşük plastikliği ve düşük erime noktasına sahiptir. Alüminyum alaşımı işlendiğinde, yapıştırma bıçağının sorunu ciddidir, talaş boşaltma performansı düşüktür ve yüzey pürüzlülüğü de nispeten yüksektir. Aslında, alüminyum alaşımının işlenmesi esas olarak yapıştırma bıçağıdır ve pürüzlülük iyi değildir. Yapışkan bıçağın iki sorunu ve yüzey kalitesi çözüldüğü sürece, alüminyum alaşımlı işlem sorunu çözülmüştür.


3, takım malzemesi uygun değildir, çünkü alüminyum alaşımlı işleme, takım aşınma sık sık bıçak ve talaş kaldırma gibi sorunları nedeniyle hızlandırılır, çünkü, takması kolaydır.

İşleme alüminyum alaşımları genellikle 3 bıçaklı bir alüminyum freze bıçağı kullanır. İkincisi, işlem koşullarındaki farklılık nedeniyle, 2 bıçaklı bilyeli bir bıçak veya 4 bıçaklı düz dipli bir bıçak kullanılması muhtemeldir. Bununla birlikte, çoğu durumda, 3 bıçaklı bir yassı frezenin kullanılması tavsiye edilir.


1. Alüminyum tungsten çelik freze kesicileri için seçilen bıçakların sayısı genellikle 3 bıçaktır. Malzeme genellikle aletin ve alüminyum alaşımının kimyasal afinitesini azaltabilen YG tipi sert alaşımlardan seçilir. Genel CNC takım markaları, alüminyum alaşımlarını işlemek için bir dizi özel freze bıçağına sahiptir.


2, yüksek hız çelik malzeme yüksek hız çeliği alüminyum freze kesici daha keskin, ama aynı zamanda iyi işlenmiş alüminyum alaşım olabilir.


3. Freze alüminyum alaşımının kesme parametreleri


Normal alüminyum alaşımlarının işlenmesi için yüksek hızlı büyük besleme frezeleme seçilebilir. İkincisi, talaş boşluğunu arttırmak ve yapışma fenomenini azaltmak için mümkün olduğunca daha büyük bir ön açı seçin. Bitmiş bir alüminyum alaşım ise, işlenmiş yüzeyde küçük delikler oluşmasını önlemek için sıvı kesme sıvısı kullanmak mümkün değildir. Genellikle, alüminyum plakaları işlemek için kesme sıvısı olarak gazyağı veya mazot kullanılabilir. İşlenmiş alüminyum alaşımlı freze bıçağının kesme hızı, freze bıçağının malzemesine ve parametrelerine ve işleme işlemine bağlı olarak değişir. Üretici tarafından verilen kesim parametrelerine göre belirli kesim parametreleri işlenebilir.

Pub Zaman : 2019-10-25 14:07:02 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Supal (changzhou) Precision tool co.,ltd

İlgili kişi: Mrs. Alice Zhong

Faks: 86-519-88881896

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)