Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Yaygın olarak kullanılan Çimentolu Karbürün sınıflandırılması
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Yaygın olarak kullanılan Çimentolu Karbürün sınıflandırılması

2023-07-24

hakkında en son şirket haberleri Yaygın olarak kullanılan Çimentolu Karbürün sınıflandırılması

Yaygın olarak kullanılan semente karbür WC ile çekme faktörü olarak, diğer karbürlere katılıp katılmadığına göre aşağıdaki üç kategoriye ayrılır:

(1) Tungsten-kobalt (WC+Co) Semente Karbür (YG) "Pik demir işlendiği sürece" Yüksek eğilme mukavemeti, tokluk, iyi termal iletkenlik, ancak zayıf ısı direnci ve aşınma direnci ile WC ve Co'dan oluşur ve dökme demir ve demir dışı metallerin işlenmesinde kullanılır.İnce taneli YG tipi semente karbür (YG3X, YG6X gibi), kobalt içeriği Ray'de aynı zamanda, sertliği ve aşınma direnci YG3, YG6'dan daha yüksektir, mukavemeti ve tokluğu biraz daha zayıftır, sert dökme demir, östenitik paslanmaz çelik, ısıya dayanıklı alaşımlar, sert bronz vb.


(2) tungsten, titanyum ve kobalt (WC + TiC + Co) semente karbür (YT) "pişmiş demirin yoğun işlenmesi" nedeniyle TiC'nin sertliği ve erime noktası WC'den daha yüksektir, sertliği ile karşılaştırıldığında aşınma direnci, kırmızı sertliği artar, bağlanma sıcaklığı yüksektir, oksidasyon direnci güçlüdür ve yüksek sıcaklıklarda TiO 2 üretecektir, bağlanma ortadan kaldırılabilir.Ancak termal iletkenlik zayıftır, eğilme mukavemeti düşüktür, bu nedenle çelik ve diğer sert malzemeleri işlemek için pratiktir.


(3) tungsten, titanyum, tantal ve kobalt (WC + TiC + TaC + Co)) Semente Karbür (YW YS) "ısıya dayanıklı çelik, yüksek manganlı çelik, paslanmaz çelik ve diğer işlenmesi zor malzemelerin yoğun işlenmesi".

TaC(NbC), bükülme mukavemetini, çarpıcı tokluğu, yüksek sıcaklık sertliğini, oksijen direncini ve aşınma direncini artıran YT tipi semente karbür bazında eklenir.Çelik, dökme demir ve demir dışı metalleri işleyebilir.Bu nedenle, genellikle genel amaçlı semente karbür olarak adlandırılır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.