Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Diş frezeleme takımlarının ayrıntılı sınıflandırması ve avantajları
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Diş frezeleme takımlarının ayrıntılı sınıflandırması ve avantajları

2021-12-22

hakkında en son şirket haberleri Diş frezeleme takımlarının ayrıntılı sınıflandırması ve avantajları

Diş frezeleme kesicileri, dişleri döndürmek için çoğunlukla diş tornalama aletlerini kullanır veya manuel olarak dokunmak ve bükmek için kılavuzları ve kalıpları kullanır.Geleneksel diş işleme yöntemleriyle karşılaştırıldığında, diş frezeleme, işleme doğruluğu ve işleme verimliliği açısından büyük avantajlara sahiptir ve işleme sırasında diş yapısı ve diş dönüşü ile sınırlı değildir.Örneğin, bir diş frezeleme takımı, çeşitli farklı dönüş yönlerini işleyebilir.İç ve dış dişler.Geçişli toka veya alttan kesme yapısına izin vermeyen diş için geleneksel tornalama yöntemleri veya kılavuzlar ve kalıplar kullanılarak işlenmesi zordur, ancak CNC freze kullanılarak elde edilmesi çok kolaydır.Ek olarak, diş frezeleme takımlarının dayanıklılığı, kılavuzların on katından, hatta düzinelerce katından fazladır ve CNC diş frezeleme işleminde, diş çapının boyutunu ayarlamak kolaydır, bu da elde edilmesi zor olan diş çapıdır. musluklar ve ölür.Diş frezelemenin birçok avantajı nedeniyle, mevcut frezeleme işlemi gelişmiş ülkelerde seri iplik üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diş frezesi sınıflandırması:

1. Entegre tip: çelik, dökme demir ve demir dışı metal malzemelerin küçük ve orta çaplı diş frezeleme, pürüzsüz kesme ve yüksek dayanıklılık için uygundur.Farklı malzemeleri işlemek için farklı kaplamalara sahip diş kesiciler kullanılır.

2. Kaynak tipi: Derin delikleri veya özel iş parçalarını işlemek ve diş frezesinin kafasını başka bir alete kaynaklamak için kullanılan DIY tipi diş frezesi.Kesicinin mukavemeti ve esnekliği zayıftır ve güvenlik faktörü iş parçası malzemesine ve diş frezesi üreticisinin teknolojisine bağlıdır.

3. Değiştirilebilir bıçak tipi: Bir freze bıçağı ve bıçaklardan oluşur.Özellikleri, bıçakların imalatının kolay ve fiyatının düşük olmasıdır.Bazı dişli bıçaklar her iki taraftan da kesilebilir, ancak darbe direnci entegre diş frezeleme bıçaklarınınkinden biraz daha kötüdür.Bu nedenle, bu alet genellikle alüminyum alaşımlı malzemelerin işlenmesi için önerilir.

Diş frezeleme kesicisinin avantajları:

1. Diş frezesinin işleme verimliliği, tel çekmeden çok daha yüksektir.

2. Kör delikli diş frezeleri alttan frezelenebilir, ancak tel çekme işlemi yapılamaz.

3. Son işlem iyidir ve diş frezesi tarafından frezelenen dişler, tel kılavuzdan daha güzeldir.

4. Bir diş frezesi, farklı dönüş yönlerindeki iç ve dış dişleri işleyebilir, ancak tel çekme kabul edilemez.

5. Diş frezesi tam diş temaslı kesme değildir ve takım tezgahının yükü ve kesme kuvveti tel kılavuzlardan daha küçüktür.

6. Büyük dişli delikler işlenirken, tel çekme verimliliği düşüktür ve diş frezeleme kesicisi anında gerçekleştirilebilir.

7. İsteğe bağlı bir diş frezeleme bıçağı, ekonomik olan metrik, Amerikan ve İngiliz bıçaklarının yerini alabilir.

8. Yüksek sertlikte dişler işlenirken, diş kılavuzları ciddi şekilde aşınır ve hatta işlenemez.Diş frezesi kolayca gerçekleştirilebilir.

9. Diş frezesi, toz halinde kısa talaşlar halinde keser ve dolaşma olasılığı yoktur.Tel kılavuz, aleti dolaştırması kolay olan spiral demir yongalara işlenir.

10. Kurulumu ve kelepçelenmesi kolaydır.Kılavuz çekme için esnek kılavuz çekme takım tutucusu gereklidir.Diş frezeleme takımları için ER, HSK, hidrolik, termal genleşme ve diğer takım tutucular kullanılabilir.

11. Bazı malzemeler için, diş frezeleri aynı anda delebilir, dişleri frezeleyebilir ve pah verebilir, ancak tel kılavuzlar yapamaz.

12. Aynı hatveye ve farklı boyutlara sahip dişli delikler için birkaç kılavuzun değiştirilmesi gerekir ve diş frezeleme takımları evrensel olarak kullanılabilir.

13. Maliyet daha düşüktür.Tek bir diş frezesi, bir tel kılavuzdan daha pahalı olmasına rağmen, tek bir diş açılmış deliğin maliyeti, bir tel kılavuzdan daha yüksektir.

14. Hassasiyet daha yüksektir, diş frezesi kesici takım telafisi ile hassasiyeti gerçekleştirir ve müşteri istediği diş hassasiyetini seçebilir.

15. Uzun ömür, diş frezesinin ömrü tel kılavuzun on katından, hatta onlarca katından fazladır, bu da takım değiştirme ve makine ayarlama süresini azaltır.

16. Kırılmaktan korkmayın.Tel kılavuz kırıldıktan sonra iş parçası hurdaya ayrılabilir.Diş frezesi manuel olarak kırılsa bile, çıkarılması kolaydır ve iş parçası hurdaya çıkmaz.
 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.