Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Bıçak kaynağının kalitesi nasıl kontrol edilir?
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Bıçak kaynağının kalitesi nasıl kontrol edilir?

2023-02-25

hakkında en son şirket haberleri Bıçak kaynağının kalitesi nasıl kontrol edilir?

Kaynak kalitesini sağlamak için, kusurların nedenini iyileştirmek için kaynak bıçağı dikkatlice kontrol edilmelidir.Muayeneden önce, araba bıçağı püskürtülmeli veya bıçağın yüzeyine yapışan kaynakları ve yabancı maddeleri hafifçe öğütmeli ve kerosen ile yıkanmalıdır.Muayene maddeleri ve gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

1. Kaynakların yoğunluğunu kontrol edin: Bir araba bıçağının arkasını taşlamak için yeşil bir karbonik silikon tekerlek kullanın, kaynaklı tabakanın kalınlığını ve kalınlık gereksinimlerinin 0,15 mm'nin altında olup olmadığını kontrol edin.Bıçak ucu desteğinin alt yüzeyinde gözenek ve kaynak sıkıntısı yoktur.Kaynakla doldurulmayan kaynaklar, toplam kaynak uzunluğunun %10'undan fazla olmamalıdır.Bir delik varsa, keserken bıçak düşecektir.

2. Bıçağın bıçak yuvasındaki konumunu kontrol edin: örneğin bıçağın yanlış yerleştirilmesi ve teknik koşulları aşan sarkma gibi.

3. Kaynak yoğunluğunu kontrol edin: Bıçağa orta kuvvetle vurmak için tahta veya bakır çekiç kullanın veya bıçağa çekiçle vurun.Bıçağın kaynak yoğunluğunu kontrol edin, bunları tek tek kontrol etmek zorunda değilsiniz ve ayrıca rastgele bir inceleme yöntemi benimseyin.

Dördüncüsü, bıçağın düzlüğünü kontrol edin: Bıçak üzerinde temiz bir çukur varsa, bu, bıçağın aşırı ısındığı ve deforme olduğu ve yeni bıçağın yakılması gerektiği anlamına gelir.

V. Çatlağı kontrol edin: Bıçak kerosen ile temizlendikten sonra bıçakta çatlak olup olmadığını kontrol edin.Gazyağı çatlağa nüfuz edecek ve siyah çizgi belirecektir.Çıplak gözle gözlemleyebilirsiniz.Ayrıca büyüteçle 10-40 kez gözlemleyebilirsiniz.

Bıçak çatlaklarını kontrol edin ve renk algılama yöntemini de kullanabilirsiniz: %65 kerosen, %30 trafo yağı ve %5 çam yağı yapımı çözelti ayarlanır ve biraz sultan kırmızısı eklenir.Araba bıçağını ve bıçağını solüsyonda 10-15 dakika bekletin, ardından suyla yıkayın, bir kat beyaz toprak (kaolin) uygulayın ve piştikten sonra yüzeyi gözlemleyin.Açıktır ve çıplak gözle görebilirsiniz.Çatlaklı bıçak kullanılamaz ve kaynak yapılması gerekir

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.