Mesaj gönder
Supal (Changzhou) Precision Tools Co.,Ltd
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
hakkında şirket haberleri Standart olmayan takımlar için çeşitli yaygın yüzey kusurları ve çözümleri
Etkinlikler
İletişim
İletişim: Ms. Alice Zhong
Faksla.: 86-519-88881897
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Standart olmayan takımlar için çeşitli yaygın yüzey kusurları ve çözümleri

2023-01-04
Latest company news about Standart olmayan takımlar için çeşitli yaygın yüzey kusurları ve çözümleri

Standart olmayan araçlar, standart olmayan araba bıçakları, bıçak, freze kesici, yeniden bıçak, bıçak vb. dahil olmak üzere tüm standart olmayan bıçaklar için toplu bir isimdir.Bu standart dışı tasarımlarla işleme özellikleri içinÖzelliklendirme sürecinde, standart olmayan bıçak yüzey kabalığı sorunu ile karşılaştı.Kılıç parçasının geometrik açısının değişmesi ile elde edilebilirEğer ön ve arka açıların derecesi önemli ölçüde artırılabilirse, iş parçasının yüzey kabalığını önemli ölçüde iyileştirecektir.Standart olmayan aletler farklı iş parçalarının üretim ihtiyaçlarını karşılayabilir ve mekanik üretim için önemli bir öneme sahiptir.. Tasarımda ve üretimde birkaç tür yüzey kusuru vardır. Aşağıdaki editörler bir veya iki listeleyecek ve nedenleri ve çözümleri ekleyecektir.

1Dairesel dalgalanma.

Sebep: Kesme işlemi sırasında kesme gücü büyük ölçüde değişir ve bıçağı çekme işi engellenmez, bu da bıçak dişlerinin daire yönünde eşit olmayan kesimi kesmesine neden olur.

Çözüm: Kılıcın genişliğinin eşit ve küçük olup olmadığını kontrol edin, özellikle de okulun yarı bölümünün ilk yedi veya sekiz kılıç dişinin işleme doğruluğunu kontrol edin.Kullanım açısından, çekme hızı çok yüksek olmamalıdır; yatağın doğruluğu ve sertliği iyi olmalıdır ve titreme fenomeni meydana gelmez;Bıçağın bükülmesi çok kötü ve radyal çarpma.

2Blade öğütür.

Sebep: Genel aşınma hacmi VB, 0.3 mm'yi aştığında öğütülmelidir.

Çözüm: Ağır öğütme sırasında, genellikle özel bir öğütme yatağında yapılır.Ayrıca evrensel alet öğütme makinesinin disk tekerleği ile ön bıçak yüzeyi boyunca öğütülebilir.

3Çizik.

Neden: Biraz.

Çözüm: Bıçak diş bıçağının yaralanmasında bir boşluk olup olmadığını kontrol edin; kesme dişlerindeki (özellikle ince dişlerdeki) kılıfların temizlenmediğini kontrol edin;Yumuşak adımlar yumuşak olmayan rulo dışarı sıkıştırılır- Ameliyat ve çizme işlem yüzeyleri.

4- Düğmeyi sık.

Sebep: Bıçakın arka yüzeyi ile işlenmiş yüzey arasındaki şiddetli sıkıştırma sürtünmesinden kaynaklanır.

Çözüm: Bu kusuru ortadan kaldırmak için sertliğini azaltmak için yüksek sertliğe sahip iş parçasının iyi bir kesim sıvısı, yeterli dökme ve uygun ısı işlemini kabul edin.