Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Standart olmayan takımlar için çeşitli yaygın yüzey kusurları ve çözümleri
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Standart olmayan takımlar için çeşitli yaygın yüzey kusurları ve çözümleri

2023-01-04

hakkında en son şirket haberleri Standart olmayan takımlar için çeşitli yaygın yüzey kusurları ve çözümleri

Standart olmayan araçlar, standart olmayan araba bıçakları, bıçak, freze bıçağı, yeniden bıçak, bıçak vb. Dahil olmak üzere tüm standart olmayan bıçakların ortak adıdır. Bu standart dışı tasarım sayesinde, işleme özellikleri için olmayanları da özelleştirebiliriz. -kaplama araçları.Özelleştirme işlemi sırasında standart olmayan bıçak, yüzey pürüzlülüğü sorunuyla karşılaştı.Kanat kısmının geometrik açısındaki değişikliklerle elde edilebilir.Ön ve arka açıların derecesi önemli ölçüde artırılabilirse, iş parçasının yüzey pürüzlülüğünü önemli ölçüde iyileştirecektir.Standart dışı takımlar, farklı iş parçalarının üretim ihtiyaçlarını karşılayabilir ve mekanik üretim için önemli bir öneme sahiptir.Tasarım ve üretimde çeşitli yüzey kusurları vardır.Aşağıdaki editörler bir veya iki tanesini listeleyecek ve referans olarak yardımcı olmayı umarak nedenlerini ve çözümlerini ekleyecektir.

1. Dairesel dalgalanma

Sebep: Kesme işlemi sırasında kesme kuvveti büyük ölçüde değişir ve bıçağı çekme işi engellenmez, bu da bıçak dişlerinin daire yönünde düzensiz kesim yapmasına neden olur.

Çözüm: Bıçağın genişliğinin tek biçimli ve küçük vb. olup olmadığını, özellikle de okulun sözde-bölümünün ilk yedi veya sekiz bıçak dişinin işleme doğruluğunu kontrol edin.Kullanım açısından bakıldığında çekme hızı çok yüksek olmamalı;yatağın doğruluğu ve sertliği iyi olmalı ve titreme olgusu oluşmamalıdır;bıçağın bükülmesinin çok daha kötü olup olmadığı ve radyal dayak olup olmadığı.

2. Bıçak bileme

Sebep: Genel aşınma hacmi VB, 0,3 mm'yi geçtiğinde taşlanması gerekir.

Çözüm: Ağır taşlama sırasında, genellikle özel bir taşlama yatağında gerçekleştirilir.Daha kısa bıçak için, üniversal takım bileme makinesinin bir disk çarkı ile ön bıçak yüzeyi boyunca da taşlanabilir.

3. Çizik

Nedeni: Biraz.

Çözüm: Bıçak dişi bıçağının yaralanmasında bir boşluk olup olmadığını kontrol edin;kesici dişlerdeki (özellikle ince dişlerdeki) kepeğin temizlenip temizlenmediği;Pürüzsüz adımlar, pürüzsüz olmayan kaydırmadan sıkıştırılır.Cerrahi ve kazıma işleme yüzeyleri.

4. Noktayı sıkıştırın

Sebep: Arka bıçak yüzeyi ile işlenmiş yüzey arasındaki şiddetli sıkıştırma sürtünmesinden kaynaklanır.

Çözüm: Bu kusuru ortadan kaldırmak için sertliğini azaltmak için iyi işlenmiş bir kesme sıvısı, yeterli dökme ve yüksek sertliğe sahip iş parçalarına uygun ısıl işlem uygulayın.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.