Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Yüksek hız çeliği matkap uçları ile tungsten çelik matkap uçları arasındaki fark
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Yüksek hız çeliği matkap uçları ile tungsten çelik matkap uçları arasındaki fark

2021-12-22

hakkında en son şirket haberleri Yüksek hız çeliği matkap uçları ile tungsten çelik matkap uçları arasındaki fark

Yüksek hız çeliği (HSS), yüksek hızlı takım çeliği veya yüksek hız çeliği olarak da bilinen, genellikle beyaz çelik olarak bilinen, yüksek sertlik, yüksek aşınma direnci ve yüksek ısı direncine sahip bir takım çeliğidir.

Yüksek hız çeliği takımları, sıradan takımlardan daha sert ve kesilmesi daha kolaydır.Yüksek hız çeliği, karbon takım çeliğinden daha iyi tokluğa, mukavemete ve ısı direncine sahiptir ve kesme hızı, karbon takım çeliğinden (demir-karbon alaşımı) daha yüksektir.Birçoğu, bu nedenle yüksek hız çeliği adı;ve semente karbür, yüksek hız çeliğinden daha iyi performansa sahiptir ve kesme hızı 2-3 kat artırılabilir.

Özellikleri

Yüksek hız çeliğinin kırmızı sertliği 650 dereceye ulaşabilir.

Yüksek hız çeliği iyi bir mukavemet ve tokluğa sahiptir.Bilemeden sonra kesici kenar keskindir ve kalite sabittir.Genellikle küçük, karmaşık şekilli aletler üretmek için kullanılır.

sinterlenmiş karbür

Tungsten çelik matkap ucu malzemesi (sert alaşım)

Matkap ucu malzemesinin ana bileşenleri, tüm bileşenlerin %99'unu oluşturan tungsten karbür ve kobalttır ve %1'i diğer metallerdir, bu nedenle tungsten çeliği (sert alaşım) olarak adlandırılır.Tungsten çelik, en az bir metal karbürden oluşan sinterlenmiş bir kompozit malzemedir.Tungsten karbür, kobalt karbür, niyobyum karbür, titanyum karbür ve tantal karbür, tungsten çeliğinin yaygın bileşenleridir.Karbür bileşenin (veya fazın) tane boyutu genellikle 0,2-10 mikron arasındadır ve karbür taneleri bir metal bağlayıcı kullanılarak birbirine bağlanır.Bağlayıcı metal genellikle demir grubu metallerdir ve yaygın olarak kobalt ve nikel kullanılır.Tungsten-kobalt alaşımları, tungsten-nikel alaşımları ve tungsten-titanyum-kobalt alaşımları vardır.Tungsten çelik matkap ucu malzeme sinterleme kalıplama, tozu bir boşluğa bastırmak, daha sonra belirli bir sıcaklığa (sinterleme sıcaklığı) sinterleme fırınına ısıtmak, belirli bir süre (tutma süresi) tutmak ve daha sonra elde etmek için soğutmaktır. Gerekli performansa sahip tungsten çelik malzeme.

Özellikleri:

Semente karbürün kırmızı sertliği 800-1000 dereceye ulaşabilir.

Semente karbürün kesme hızı, yüksek hız çeliğinden 4-7 kat daha yüksektir.Yüksek kesme verimliliği.

Dezavantajları düşük eğilme mukavemeti, zayıf darbe tokluğu, yüksek kırılganlık, düşük darbe direnci ve düşük titreşim direncidir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.