Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Alüminyum freze kaplamasının özellikleri nelerdir?
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Alüminyum freze kaplamasının özellikleri nelerdir?

2022-05-20

hakkında en son şirket haberleri Alüminyum freze kaplamasının özellikleri nelerdir?

Alüminyum bıçak kaplamanın özellikleri nelerdir?

1. Sertlik

Alüminyum bıçakların kaplanmasının getirdiği yüksek yüzey sertliği, bıçakların ömrünü uzatmanın yollarından biridir.Genel olarak, malzeme veya yüzey ne kadar sert olursa, takım ömrü o kadar uzun olur.Titanyum nitrür alüminyum karbür kaplama, titanyum nitrür kaplamadan daha yüksek sertliğe sahiptir.

2. Aşınma direnci

Aşınma direnci, bir kaplamanın aşınmaya direnme yeteneğini ifade eder.Bazı iş parçası malzemeleri tek başına çok sert olmasa da, üretim sırasında eklenen elemanlar ve kullanılan işlemler, takım kesme kenarlarının ufalanmasına veya körelmesine neden olabilir.

3. Yüzey kayganlığı

Yüksek bir sürtünme katsayısı, kesme ısısını artırır, bu da kaplama ömrünün azalmasına ve hatta arızaya neden olabilir.Ve sürtünme katsayısını azaltmak takım ömrünü büyük ölçüde uzatabilir.İnce pürüzsüz veya düzenli dokulu alüminyum bıçak kaplama yüzeyi, pürüzsüz yüzey ısı oluşumunu azaltmak için talaşların talaş yüzeyinden hızla kaymasına izin verdiğinden kesme ısısını azaltmaya yardımcı olur.Daha iyi yüzey kayganlığına sahip kaplamalı takımlar, kaplamasız takımlardan daha yüksek kesme hızlarında işlenebilir ve iş parçası malzemesiyle yüksek sıcaklıkta füzyon kaynağından daha fazla kaçınılır.

4. Oksidasyon sıcaklığı

Oksidasyon sıcaklığı, kaplamanın bozulmaya başladığı sıcaklığı ifade eder.Oksidasyon sıcaklığı değeri ne kadar yüksek olursa, yüksek sıcaklık koşullarında işleme için o kadar uygundur.Kaplamanın oda sıcaklığındaki sertliği kaplamanınkinden daha düşük olabilse de, yüksek sıcaklıkta işlemede çok daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.Kaplamanın yüksek sıcaklıklarda sertliğini korumasının nedeni, takım ile talaş arasında ısıyı takımdan iş parçasına veya talaşa aktaran bir alümina tabakasının oluşmasıdır.

5. Yapışma önleyici

Alüminyum bıçak kaplamasının yapışma önleyici özellikleri, alet ile işlenen malzeme arasındaki kimyasal reaksiyonları önler veya azaltır, iş parçası malzemesinin alet üzerinde birikmesini önler.Demir dışı metalleri (alüminyum, pirinç vb.) işlerken, takımda genellikle birikmiş kenar (BUE) oluşur ve bu da takımın ufalanmasına veya iş parçası boyutunun tolerans dışı olmasına neden olur.İşlenmekte olan malzeme alete yapışmaya başladığında, yapışma genişlemeye devam edecektir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.