Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Freze ve matkap arasındaki fark nedir?
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Freze ve matkap arasındaki fark nedir?

2021-12-22

hakkında en son şirket haberleri Freze ve matkap arasındaki fark nedir?

Bir freze bıçağı ile bir matkap ucu arasındaki temel fark şudur: freze bıçağının yan kenarı bir boşaltma açısına sahiptir, bu nedenle yana doğru kesilebilir.Matkabın yan kenarının kabartma açısı yoktur, bu nedenle yanal olarak kesilemez ve eksenel delme için kullanılır.

Frezeleme bıçağı: Frezeleme için kullanılan bir veya daha fazla dişe sahip döner bir kesicidir.Çalışırken, her kesici diş, iş parçasının kenar boşluğunu aralıklı olarak keser.Frezeleme takımları esas olarak freze makinelerinde düzlemleri, basamakları, olukları işlemek, yüzeyleri oluşturmak ve iş parçalarını kesmek için kullanılır.Yeterince yüksek bir ortalama talaş kalınlığı/diş başına ilerleme kullanıldığından emin olmak için, işleme uygun frezeleme takımının diş sayısının doğru belirlenmesi gerekir.

Kabaca ikiye ayrılır:

1. Düz uçlu frezeleme, kaba frezeleme, çok sayıda boşluk kaldırma, küçük alanlı yatay düzlem veya kontur bitirme frezeleme.

2. Bilyalı uçlu freze kesicisi, kavisli yüzeylerin yarı finisajı ve finisajı için kullanılabilir;küçük bilyalı parmak freze kesicisi, düz duvarların ve düzensiz kontur yüzeylerinin dik yüzeylerini/küçük pahlarını frezelemeyi bitirebilir.

3. Düz uçlu freze bıçağında, büyük miktarda boşluğu çıkarmak için kaba frezeleme için ve ayrıca düz yüzeyde (dik yüzeye göre) küçük pahların ince frezelenmesi için kullanılabilen bir pah bulunur.

4. Pah kesiciler, T-şekilli kesiciler veya tambur kesiciler, diş kesiciler ve iç R kesiciler dahil olmak üzere şekillendirici kesiciler.

5. Pah kırma, pah kırma kesicinin şekli, pah kırma şekli ile aynıdır ve yuvarlak pah kırma ve eğik pah kırma için freze kesicilere bölünmüştür.

6. T-şekilli freze bıçağı, T-yuvalarını frezeleyebilir.

7. Diş tipi freze bıçağı, dişliler gibi çeşitli diş tiplerini frezeleme.

8. Alüminyum-bakır alaşımlarını kesmek için tasarlanmış bir kaba freze bıçağı olan kaba freze bıçağı, hızlı bir şekilde işlenebilir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.