Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Alüminyum alaşımını frezelemek için ne tür bir freze bıçağı kullanılmalıdır?
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Alüminyum alaşımını frezelemek için ne tür bir freze bıçağı kullanılmalıdır?

2023-04-24

hakkında en son şirket haberleri Alüminyum alaşımını frezelemek için ne tür bir freze bıçağı kullanılmalıdır?

Alüminyum alaşımını işlemek için ne tür bir freze kullanılır?Alüminyum alaşımını daha iyi hale getirmek için özel bir alet mi?İşleme takımları ve kesme parametreleri için işleme takımları ve kesme parametrelerinin çeşitli yönlerinden hangi freze takımlarının kullanıldığı hakkında konuşuyoruz.

1. Alüminyum alaşımının işleme özellikleri

Freze alüminyum alaşımı esas olarak aşağıdaki ana özelliklere sahiptir:

1. Düşük alüminyum alaşım sertliği

Titanyum alaşımı ve diğer su verme çeliği ile karşılaştırıldığında, alüminyum alaşımının sertliği düşüktür.Tabii ki, ısıl işlem çok yüksektir veya döküm alüminyum alaşımının sertliği de çok yüksektir.Sıradan alüminyum levhaların HRC sertliği genellikle HRC40 derecenin altındadır.Bu nedenle, alüminyum alaşımı işlerken takımın taşıyıcısı küçüktür.Alüminyum alaşımının daha iyi termal iletkenliği nedeniyle, öğütme alüminyum alaşımının kesme sıcaklığı nispeten düşüktür ve bu da öğütme hızını artırabilir.

2. Düşük alüminyum alaşımlı plastisite

Alüminyum alaşımının plastisitesi düşüktür ve erime noktası düşüktür.Alüminyum alaşımı işlerken, yapışkan bıçağı ciddidir, kıvırma performansı düşüktür ve yüzey pürüzlülüğü nispeten yüksektir.Aslında, işleme alüminyum alaşımı esas olarak yapışkan bıçak ve pürüzlülüğün etkisidir.Yapışkan bıçağın iki ana sorunu ve işlemenin yüzey kalitesi çözüldüğü sürece, alüminyum alaşım işleme sorunu çözülmüş olur.

3. Aletin takılması kolaydır

Alüminyum alaşımı işlerken uygun olmayan takım malzemesi benimsendiğinden, yapışkan bıçak, kırıntı ve diğer problemler nedeniyle takım aşınması genellikle hızlanır.

2. Alüminyum alaşımını işlemek için hangi freze bıçağı kullanılır?

Alüminyum alaşımlarının işlenmesi genellikle 3 bıçaklı alüminyum frezelerde kullanılır.İkincisi, işleme farklılıkları nedeniyle, 2 kenarlı yuvarlak başlı bıçaklar veya 4 bıçaklı düz bıçaklar.Ancak, Dahai, Dongguan'da çoğu durumda 3 bıçaklı düz dipli bir freze seçmeniz önerilir.

1. Yüksek hız çeliği malzemesi

Yüksek hızlı çelik alüminyum freze bıçağı daha keskindir ve ayrıca alüminyum alaşımını iyi işleyebilir.

2. Alüminyum tungsten çelik freze seçimi

Malzemeler genellikle aletin ve alüminyum alaşımının kimyasal afinitesini azaltabilen YG sert alaşımlarını seçer.Genel CNC kontrol aracı markaları, alüminyum alaşımı işlemek için hepsi bir arada ürünlere sahiptir.

Üçüncüsü, freze alüminyum alaşımının kesme parametreleri

Sıradan alüminyum alaşımlarının işlenmesi genellikle frezeleme için yüksek hızlı ilerlemeyi seçebilir.İkinci olarak, kırıntıların alanını artırmak ve yapışkan bıçak olgusunu azaltmak için mümkün olduğu kadar geniş ön açıyı seçin.Hassas işleme alüminyum alaşımı ise, işleme yüzeyinde küçük bir iğne deliği oluşmasını önlemek için su kesme sıvısı kullanılamaz.Genel olarak, alüminyum levha kesme sıvısını işlemek için kerosen veya dizel kullanılabilir.

İşleme alüminyum alaşımlı freze bıçağının kesme hızı, freze bıçağının malzemesi ve parametreleri nedeniyle farklıdır.Spesifik kesme parametreleri, üretici tarafından verilen kesme parametrelerine göre işlenebilir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.