Mesaj gönder
NEWS
Ev > News > hakkında şirket haberleri Bir freze bıçağında takım titreşimi varsa ne yapılmalı?
EVENTS
Bize Ulaşın
86-519-88881896
Şimdi İletişime Geçin

Bir freze bıçağında takım titreşimi varsa ne yapılmalı?

2023-06-07

hakkında en son şirket haberleri Bir freze bıçağında takım titreşimi varsa ne yapılmalı?

Alet bir freze bıçağı üzerinde titreştiğinde ne olur?

Freze bıçağı ile takım tutucu arasında küçük bir boşluk olduğu için, işleme işlemi sırasında takım titreyebilir.Titreşim, freze bıçağının çevresel kenarının eşit olmayan şekilde yemesine neden olur ve kesme genleşmesi orijinal değere göre artarak işlemenin doğruluğunu ve takımın ömrünü etkileyecek sonuçlara yol açar.Bununla birlikte, işlenen oluk genişliği küçük olduğunda, takım etkili bir şekilde titreştirilebilir, bu kesme işleminden sonra gerekli oluk genişliği miktarının genişletilmesi ve genişletilmesi elde edilebilir, bu durumda freze bıçağının olması gerektiğini hatırlatır. daha fazla genlik 0,02 mm veya daha azdır, aksi takdirde kararlı kesim olamaz.Normal işlemede freze bıçağının titreşimi ne kadar düşükse o kadar iyidir.

Takım titreşimi oluştuğunda, kesme hızını ve ilerleme hızını azaltmayı düşünün, her ikisi de %40 oranında azaltılmışsa ve hala büyük bir titreşim varsa, takım taslağını azaltmayı düşünün.

İşleme sistemi yankılanıyorsa bunun nedeni kesme hızının çok büyük olması, ilerleme hızının küçük olması, takım sisteminin yeterince rijit olmaması, iş parçası sıkma kuvvetinin yeterli olmaması ve iş parçasının şekli veya iş parçası bağlama gereklilikleri olabilir. ve diğer faktörler, o zaman kesme miktarını ayarlamak, takım sisteminin sertliğini artırmak, ilerleme hızını iyileştirmek için önlemler almalısınız.

Karbür freze bıçağı döndürme işlemi iki türe ayrılabilir.Aşağıda, gelen Bao aracı üreticilerinizin kısa bir analizi yer almaktadır:

Birincisi, freze bıçağının dönüş yönü, kesme besleme yönü ile aynıdır.Kesimin başlangıcında, freze bıçağı iş parçasını ısırır ve talaşları keser.

Karbür freze bıçağının dönme işlemi

Diğer bir frezeleme türü, freze bıçağının kesme beslemesine ters yönde döndüğü ters frezelemedir.Kesmeye başlamadan önce, freze bıçağı sıfır kesme kalınlığından başlayarak ve kesme sonunda maksimum kesme kalınlığına ulaşarak iş parçası üzerinde bir süre kaymalıdır.Üç taraflı kenar frezeleme bıçağının kesme kuvvetleri farklı yönlerdedir, bazıları parmak frezeleme veya yüzey frezelemedir.Alın frezelemede freze bıçağı iş parçasının hemen dışındadır, bu nedenle kesme kuvvetinin yönüne daha fazla dikkat edilmelidir.İleri frezelemede kesme kuvvetleri iş parçasını tablanın içine doğru iter, geriye doğru frezelemede ise kesme kuvvetleri iş parçasını tablanın dışına iter.

İleri frezeleme genellikle daha iyi kesme sonuçları nedeniyle kullanılır ve geri frezeleme yalnızca ileri frezelemede diş açıklığı veya aşılmaz sorunlar varsa dikkate alınır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karbür Freze Tedarikçi. telif hakkı © 2018-2023 carbideend-mill.com . Her hakkı saklıdır.