Mesaj gönder
Supal (Changzhou) Precision Tools Co.,Ltd
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
hakkında şirket haberleri Bir freze bıçağında takım titreşimi varsa ne yapılmalı?
Etkinlikler
İletişim
İletişim: Ms. Alice Zhong
Faksla.: 86-519-88881897
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Bir freze bıçağında takım titreşimi varsa ne yapılmalı?

2023-06-07
Latest company news about Bir freze bıçağında takım titreşimi varsa ne yapılmalı?

Alet bir freze makinesinde titreştiğinde ne olur?

Döşeme kesici ve alet tutucusu arasında küçük bir boşluk olduğundan, işleme sürecinde alet titreşebilir.Titreme, freze makinesinin çevre kenarının eşitsiz bir şekilde yemesine neden olur, ve kesim genişlemesi, orijinal değere kıyasla artacak ve bu da işleme doğruluğunu ve aletin ömrünü etkileyecek sonuçlara yol açacaktır.İşlenmiş oluk genişliği küçük olduğunda, araç etkili bir şekilde titreşimi sağlayabilir, bu kesim artışı ve genişleme miktarı gerekli oluk genişliği elde edilebilir sonra, bu durumda hatırlatmak,freze makinesi daha fazla olmalı amplituda 0.02mm veya daha az, aksi takdirde sabit kesim olamaz. normal işleme esnasında freze makinesinin titreşimi ne kadar düşükse, o kadar iyidir.

Alet titreşiminde, kesme hızını ve besleme hızını azaltmayı düşünün, eğer her ikisi de% 40 oranında azaltılmışsa ve hala büyük bir titreşim varsa, alet çekimini azaltmayı düşünün.

İşleme sistemi yankılanırsa, nedeni kesme hızının çok büyük olması, besleme hızının küçük olması, alet sisteminin yeterince katı olmaması olabilir.İş parçasının sıkıştırma gücü yeterli değil ve iş parçasının şekli veya iş parçasının sıkıştırma gereksinimleri ve diğer faktörler, sonra kesme miktarını ayarlamak, alet sisteminin sertliğini artırmak, besleme hızını iyileştirmek için önlemler almalısınız.

Karbid freze kesicisi rotasyon işlemi iki türüne ayrılabilir.

Birincisi, freze makinesinin dönüş yönü, kesme giriş yönüyle aynıdır.

Karbid freze makinesinin rotasyonel çalışması

Başka bir freze türü ise ters freze, freze kesicisinin kesme beslemesine karşı yönde döndürüldüğü bir freze makinesi.freze kesicisi bir süre için iş parçasının üzerinde kaymak zorunda, sıfır kesim kalınlığından başlayarak kesimin sonunda maksimum kesim kalınlığına ulaşır. Üç taraflı uç freze makinesinin kesim kuvvetleri farklı yönlerde,Bazı uç freze veya yüz frezeYüz frezeleme işinde freze makinesi iş parçasının hemen dışındadır, bu nedenle kesme kuvvetinin yönüne daha fazla dikkat edilmelidir.İleri frezeleme kesme kuvvetleri masa içine iş parçasını zorlamak, geri fırlatmada kesme kuvvetleri iş parçasını masadan uzaklaştırır.

Daha iyi kesim sonuçları nedeniyle genellikle ileri freze kullanılır ve geri freze sadece iplik boşluğu veya ileri freze ile aşılmaz sorunlar varsa dikkate alınır.